Menu
Filtre (0)
Popover
Times
City
Odoberať novinky
Generic win

Aktuálna situácia

Milí filmoví fanúšikovia!

od soboty 19.12.2020 sa naše kinosály opäť zatvárajú.

 

 

Často kladené otázky

Budú v kinách do uzatvorenia nejaké opatrenia?

Áno, vo všetkých priestoroch kín CINEMAX je dôležité dodržiavať platné bezpečnostné opatrenia, teda prekrytie dýchacích ciest rúškom alebo šatkou, dezinfekcia rúk a dodržiavanie rozostupov.
Kapacita sál je obmedzená na 50%.

Zákazníkom určite odporúčame využívať bezkontaktnú platbu kartou alebo nákup lístkov vopred cez webpredaj.
Všetkých návštevníkov kina prosíme o dodržiavanie pokynov nášho personálu a aby v prípade zhoršeného zdravotného stavu radšej zostali doma. 

Bude sa VIP / FILM kartám a voucherom predlžovať platnosť?

Áno, všetkým typom poukážok sa rovnako, ako počas 1.vlny, bude automaticky predlžovať platnosť. O presných detailoch budeme informovať po znovuotvorení.

Sú kiná bezpečné?

Áno, kiná sa od začiatku pandémie ani raz nestali ohniskom nákazy a pri dodržiavaní základných opatrení ponúkajú bezpečný priestor pre trávenie voľného času.
Vetranie v každej sále funguje na princípe vonkajšej cirkulácie vzduchu, teda vzduch z interiéru je odvádzaný von a namiesto neho dovnútra prúdi čerstvý vonkajší vzduch.

Ako je to s občerstvením? Môžeme jesť pukance počas filmu?

Nie, konzumácia občerstvenia je s ohľadom na proti-epidemiologické opatrenia v priestoroch kín zakázaná. Predaj občerstvenia však bude fungovať formou take-away, je teda možné si občerstvenie zakúpiť a vychutnať si ho v pohodlí domova.

Budú v kinách po znovuotvorení aj staršie tituly, ako Matrix, Harry Potter či Sám doma?

Pravdepodobne nie. Kiná si filmy samé nenakupujú ale vyberajú ich z ponuky distribučných spoločností. Distribučná spoločnosť má katalóg filmov (väčšinou domácich aj zahraničných) a kinu ich za dohodnutý poplatok poskytuje. Moderné kiná premietajú z tzv. DCP (Digital Cinema Package) nosičov, na ktorých je nahratý film v obrovskom rozlíšení a so slovenským dabingom alebo zrozumiteľnými titulkami.
Staršie filmy (ako vyššie spomenuté) ale nevychádzali na DCP-čkach, je to pomerne nový vynález. Premietalo sa z filmových pásov, ktoré už jednoducho kiná nemajú na akých strojov prehrať a prepisy starších filmov na DCP by boli vo väčšine prípadov nenávratnou investíciou. Možnosťou by bolo premietanie z Blu-ray diskov tých filmov, ktoré na nich vyšli, ale pri väčšine snímok takéto premietanie v kine zakazuje zmluva so štúdiami či producentmi, ktorý ich nakrútili. Na veľkom plátne chcú z logických dôvodov publiku ponúknuť svoj film len v tej najlepšej kvalite. Viac o tom, ako to v kinopriemysle funguje sa dočítate v jednom zo starších článkov tu.

Mám zakúpený lístok na jedno z predstavení, ktoré nebolo, keďže kiná zatvorili - ako postupovať pri jeho storne?

V prípade záujmu o vrátenie lístka prosím kontaktujte svoje kino CINEMAX emailom.
Kontakt nájdete tu.

Kedy mi budú vrátené peniaze na účet?

Vzhľadom na veľké množstvo vstupeniek môže celý proces vrátenia peňazí trvať do 30 dní.